Samsung ontslaat drie topmannen van de mobiele divisie
Al drie kwartalen ziet Samsung jaar-over-jaar zijn marktaandeel in de smartphonemarkt dalen. Dat heeft nu drie topmannen binnen de mobiele divisie hun positie gekost.
Onder de ontslagen topmannen bevindt zich ook D.J. Lee, hoofd van de globale sales en marketing van Samsung. Hij opereerde direct onder J.K. Shin, ceo van Samsung's mobiele divisie.
Hoe Samsung marktaandeel probeert terug te winnen is nog niet bekend. Wel is duidelijk dat er iets moet veranderen. Het bedrijf bevindt zich met het Galaxy-merk precies in een middensegment waar de markt op het moment minder interesse in heeft. Opereren in het middensegment kost ze aandeel, maar levert Apple met hun iPhone in het hoge segment, en Chinese merken als Xiamomi in het lage segment juist marktaandeel op.