Europa wil e-factureren makkelijker maken

Redactie WINMAG Pro

De Europese Commissie wil dat het versturen van elektronische facturen in Europa makkelijker wordt. Het stelt daarom een aantal maatregelen voor waarmee e-factureren in 2020 de belangrijkste manier van betalen moet worden.

Volgens eurocommissaris Michel Barnier (Interne Markt) kan het gebruik van digitale rekeningen de handel en bedrijven in Europa veel goeds bieden. Zo zou het makkelijker en goedkoper zijn om elektronische dan papieren rekeningen te versturen.

Ook zouden met elektronisch factureren minder fouten worden gemaakt en zouden rekeningen sneller worden betaald. “E-factureren heeft de mogelijkheid om een groot verschil te maken voor bedrijven, consumenten en de Europese handel in zijn geheel”, aldus Barnier.

Om het elektronisch factureren te stimuleren, wil de Europese Commissie juridische belemmeringen wegnemen en het gebruik van e-facturen promoten. Ook moet er een algemene standaard komen op het gebied van elektronische rekeningen.

Redactie WINMAG Pro
Door: Redactie WINMAG Pro
Redactie

Redactie WINMAG Pro

Redactie