NL Cloud Pioneers: Tribe of Noise

Redactie WINMAG Pro
Tribe of Noise is een online muziekcommunity met 16.000 leden in meer dan 160 landen. De leden zijn veelal muzikant, componist of singer-songwriters, de klant videoproducent, reclamemaker, gameontwikkelaar of vertegenwoordiger van een winkelketen, hotel of supermarkt. Via Tribe of Noise vinden zij elkaar en wisselen muziek uit. Dat kan zijn in ruil voor exposure voor de maker, maar er kan ook voor het gebruik betaald worden.

Tribe of Noise garandeert dat de muziek die via haar site wordt verspreid, vrij is van licentie-afdrachten aan bijvoorbeeld de Buma/Stemra of Sena. Dit maakt de muziek uitermate geschikt voor gebruik in een video of film maar ook in een reclamecampagne en als muziek voor gebruik in restaurants, hotels, supermarkten en winkels.

Drie sites

De diensten van Tribe of Noise zijn over drie sites verspreid: tribeofnoise.com is een community voor muzikanten die hun werk onder de aandacht willen brengen en digitaal willen delen, pro.tribeofnoise.com is voor iedere media professional met een directe behoefte aan het licenseren van originele muziek voor een project, en retailketens, hotels en winkels op zoek naar rechtenvrije muziekkanalen kunnen terecht op instoremusicservice.com of muziektijdenshetwerk.nl.

Van deze diensten is Tribe of Noise PRO de eerste die vanuit de cloud werd aangeboden. ‘Dat product is van de bodem af nieuw opgebouwd om in een cloudomgeving zijn werk te doen. De ervaringen die we daarmee hebben opgedaan zijn positief en nu werken we aan de migratie van de rechtenvrije muziekkanalen’, aldus Hessel van Oorschot, oprichter en CEO van Tribe of Noise.

Niet technisch, maar zakelijk

De reden om naar de cloud te gaan was echter geen technische maar een zakelijke. ‘Tribe of Noise zit in de lift en wel zo sterk dat bij een risico-analyse een externe investeerder vragen stelde bij de beoogde wereldwijde schaalbaarheid. De keuze om niet in eigen infrastructuur te investeren maar vanuit de cloud te gaan leveren waar we met één druk op de knop kunnen schalen, lag daarmee erg voor de hand.'

Het moeilijkste aan de cloud vindt Van Oorschot het ‘loslaten’. ‘Elke minuut dat je in de cloud offline bent zit je nagel te bijten en hoop je maar dat iemand het voor je aan het oplossen is.’ Verder vindt hij dat het dienstenpakket, de aangeboden modules, scripts en API’s van de cloud nog wel beter kunnen. ‘Te vaak moeten we nog zelf oplossingen bouwen, terwijl ik elke keer weer denk dat we toch niet de eerste en laatste klant zullen zijn met die specifieke behoefte!’


Tribe of Noise knoopt muzikanten en mediaprofessionals aan elkaar.

Redactie WINMAG Pro
Door: Redactie WINMAG Pro
Redactie

Redactie WINMAG Pro

Redactie