Geen logo is origineel: Trademarks & Symbols of the World

Geen logo is origineel: Trademarks & Symbols of the World

Redactie WINMAG Pro
Airbnb, Beats by Dre en Playboy. Het zijn allemaal internationale merken die mede dankzij hun herkenbare logo groot werden. De logo's lijken echter bijzonder veel op symbolen uit Trademarks & Symbols of the World.

Iconische logo's zijn essentieel voor elk groot merk. Wanneer je een grote gele 'M' ziet, krijg je al trek in een Big-Mac. Spencer Chen, marketingexpert van het Chinese warenhuis Alibaba trok een boek uit zijn kast en bladerde er doorheen. Zijn mond viel open van verbazing. Afbeeldingen uit het boek 'Trademarks & Symbols of the World: The Alphabet in Design’, lijken namelijk verdacht veel op bekende logo's van grote merken.

Het boek werd uitgebracht in 1989 door de Japanse Yasaburo Kuwayama. Daarin staan verschillende mooie onterwerpen, per letter van het alfabet. Tegenwoordig is het boek ook digitaal te bewonderen en te koop op Amazon. Het bedrijf Medium, ook genoemd door Chen, kwam echter eerder al met een eigen verhaal over de afkomst van hun logo. Spencer Chen beschuldigt de merken dan ook niet van plagiaat. Op Twitter benoemt hij enkel het feit dat de overeenkomsten opvallend zijn. Oordeel zelf en bekijk de online versie van het boek.

Redactie WINMAG Pro
Door: Redactie WINMAG Pro
Redactie

Redactie WINMAG Pro

Redactie